Dermacure Blemish Correction Peel- Leke Düzeltme Peeling 100 ml

Ciltteki ton farklılıklarını ve diskromiyi (deri renklenmesinde görülen anormallik) gidermek için Gilikolik, Laktik ve Azelaik asitlerin kombinasyonundan oluşan peeling.  Tirosinaz enziminin etkisini engelleyerek, melanin üretim zincirini (melanogenez) bozar, sentezlerini engeller ve çoğalmasını durdurur. Yeni siyah nokta oluşumunu önler, mevcut lekeleri aşamalı olarak dağıtır, sayılarını ve boyutlarını azaltır. Melaninin eşit dağılımını artırır, cilt tonunu dengeler. Cilt melazmalarında beyazlatma etkisi sağlar. Cilde lekesiz, parlak ve ışıltılı bir görünüm verir.

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER:

Glikolik: Pigmentli hücreleri yavaş yavaş azaltır, aydınlatıcı bir etki sağlar. Akne eğilimli ciltlerin yavaş ve doğal pullanmaya sahip olması nedeniyle ölü hücrenin atılmasına ve cildin rejenerasyonuna yardımcı olur. Hücrelerin sağlıklı kalması ve deri sebum üretiminin dengelenmesi için cildin nemini artırır.  

Laktik: Cilde kontrollü nüfus eden bir asittir.  Ölü hücreleri yok eder. Kırışıklıkları ve sıkılığı iyileştirir. Aydınlatır. Renksizleştirir. Su tutma kapasitesi ile hidrolipid cilt bariyerini (seramidleri) arttırır. Aşırı Güneş ışığına (güneş lentijinleri) maruz kalınması sonucu oluşan hiperpigmentasyonu azaltır. 

Azelaik: Beyazlatıcı bir etki yapar, melanin üretim sürecine müdahale eder ve melazmayı geliştirir.

Sizi Arayalım