Dermacure Scars Correction Peel- Scar Düzeltme Peeling 100 ml

Her türlü yara izini gidermek için Azelaik + Salisilik asitleri ve Mandelik + Gilikolik asitlerinin kombinasyonundan oluşan peeling. Korneositler üzerine etki ederek, folikülün keratinleşmesini engeller, tıkanmasını ve kontaminasyonunu önleyerek ileride oluşabilecek siyah nokta görünümünün önüne geçer. Bakteriyel etkileri kontrol eder. Gözenekleri temizler, temiz kalmasına yardımcı olur ve sıkılaştırır. Sebum üretimini düzenler ve akne oluşumlarının iltihaplanmasını en aza indirir. Kalıcı post-inlamatuar hiperpigmentasyonu iyileştirir. 

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER: 

Glikolik: Epidermisin dış tabakasındaki ölü hücrelerin birikimini azaltarak gözeneklerin tıkanmasını önler. Akne eğilimli ciltlerin yavaş ve doğal pullanmaya sahip olması nedeniyle ölü hücrenin atılmasına ve cildin rejenerasyonuna yardımcı olur. Pigmentasyon ve yara izlerini azaltır; ölü hücreleri ortadan kaldırarak, tahriş ve yara izi kalınlığının sebep olduğu pigmentasyonu aşamalı olarak azaltır. Hücrelerin sağlıklı kalması ve deri sebum üretiminin dengelenmesi için cildin nemini artırır.  

Mandelik: Yüksek bir molekül ağırlığına sahiptir, bu da epidermisin penetrasyonunun daha yavaş ve daha az tahriş edici olduğu anlamına gelir. Doğal antibiyotik etkisi vardır. Inflamatuvar sonrası hiperpigmentasyona karşı etkilidir. Hücre yenilenmesini etkinleştirir. 

Azelaik: Özellikle Staphylococcus epidermidis ve Propionibacterium aknelere karşı antimikrobiyal ve bakteriostatik etkisi vardır. İnlamatuvar karşıtıdır, bakterilerin yoğunluğunu düşürür, sivilce yaralanmalarıyla ilişkili iltihaplanmayı azaltır. Filagrin sentezindeki azalma (keratin filamentlerini bir araya getiren protein) sayesinde anti-keratinleşme etkisi vardır ve keratinleşmeyi normalleştirip follikül ve sivilce izlerini azaltır.

Salisilik: Follikülün içine nüfuz ederek ölü cilt hücrelerini folikülün içerisinden ayırır, gözeneklerdeki hücre kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur. 

Sizi Arayalım